Snart öppnar anmälan till ISABERG POWERWEEKEND

img_2730Håll i hatten! På söndag 2 februari öppnar vi upp för anmälan till vårens upplaga av Isaberg Powerweekend, en helg med fokus på äventyr, upplevelser, träning och gemenskap. Förra gången vi körde det så blev det fullt på bara några dagar! Så för att garantera DIN plats på vårens upplaga, rekommenderar jag dig att verkligen hänga på låset!

När: 25-26 april 2020

Var: Isaberg Mountain Resort, Hestra

Program Lördag

9:00 Välkomna! Genomgång av helgen och presentation av deltagare och ledare.

9:15 Trust & Support, Ett fyspass som bygger på samarbete och gemenskap.

10:30 Mellanmål

11:00 Workshop – Bli Oslagbar! Vi blandar teori och praktik och går igenom skadeförebyggande träning, rehab och rehab.

13:00 Lunch

14:00 Föreläsning, Kost för alla. Hur kan vi tänka för att på ett enkelt sätt skapa bättre kostvanor utan krångel och dieter?

15:00 Trailrunning, 7-8 km terränglöpning i den underbara naturen som finns runt Isaberg.

16:00 Mellanmål, utdelning av goodiebags

18:00 Middag & Mingel

 

Program Söndag

7:30 Morgonjogg, lugnt tempo! ca 5 km samt lång gemensam stretch

9:00 Frukostbuffe

10:00 Höghöjdsbana. Vågar du anta utmaningen?

12:00 Cirkelfys. Trodde du kroppsviktsträning var tråkigt? Låt oss visa dej motsatsen.

13:00 Lunch

14:00 CORE / ASS – ett styrkepass med fokus på de områden som många är svaga i. Det vill säga bål och höft.

15:00 Queen of the Hill, Gänget, nu är det dax att plocka fram krigarprinsessan i dej och ta dej an Isabergstoppen med allt du har kvar!

Kostnad: 2945 kr inkl boende i stugor fyra och fyra, frukost, två luncher, middag, mellanmål alla pass och workshops. Dessutom får du med dej en fin goodiebag med produkter från våra samarbetspartners.

Save the date!! 2 februari klockan 8:00

dsc_0113img_2457dsc_0082img_2451

 

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s